Honduras - Meksika maci donmadan izle 11 Ekim

Honduras - Meksika maci bitmistirTolgay Arslan açıkladı! İmzalar atıldı...


Beşiktaş'ın başarılı orta saha oyuncusu Tolgay Arslan, siyah-beyazlı takımda çok mutlu olduğunu ve kulüple 4 yıllık sözleşme konusunda anlaştığını söyledi. Tolgay, sürecin tamamlanmak üzere olduğunu ve milli formayı kesin olarak giyeceğini söyledi.

Beşiktaş'ın orta sahadaki dinamolarından birisi olan Tolgay Arslan'la hem saha içini hem de saha dışını konuştuk. Özellikle Avrupa maçlarında ortaya koyduğu performansla birçok yabancı teknik adamın dikkatini çeken 27 yaşındaki futbolcu, kariyerinin kalan kısmını da siyah-beyazlı forma altında geçirmek istediğini belirtiyor. Şenol Güneş'in takıma babalık yaptığını dile getiren Tolgay, Beşiktaş taraftarı sayesinde iç sahada kaybetmelerinin çok zor olduğunu söylüyor. Sıcak gündemle başlayacak olursak, Milli takım formasını giymen konusunda gelinen son durum nedir? Şuan dosyalarım mahkemede. Olumlu sonuçlanacağına çok eminim. Oynayacağımı biliyorum, hatta eminim. Eğer hocamız davet ederse çok mutlu olurum. İzlanda maçını izlemeye Eskişehir'e gittim. Kazanmasını çok istedim çünkü benim de Dünya Kupası'nda forma giyme umudum vardı. Maalesef olmadı. Şimdi ileriye bakmamız gerekiyor. Hayatın içinde böyle şeyler var. Ama bizi daha güzel günler beklediğine eminim. Benim mahkeme sürecim ise yüzde 90 olumlu çözülecek. Avrupa'da doğup büyüyen futbolcu arkadaşlar da böyle bir tercih konusunda kalplerine sorsunlar. En iyi kararı insanın kalbi verir. İlk 11'de başladığın maçlarla, oyuna sonradan girdiğin maçlar arasında performans farkı olduğuna dair görüşler var. Bu durumu sen de fark ettin mi? Açıkçası ben bunu fark etmedim. Bu sene Kasımpaşa, Karabük ve Trabzonspor maçlarında 11'de oynadım. Geçen sene de son 5-6 hafta oynamıştım. Tabi hep oynamak istiyorum. Bizim her maçta daha üstüne koymamız gerekiyor. “Biz Beşiktaşız, nasılsa maçı alacağız” havasına girersek puan kaybederiz.

Orta sahanın hangi mevkisinde kendini daha iyi hissediyorsun. Bir tercihin var mı? 6 ve 8 numara mevkisinde kendimi daha iyi hissediyorum. Almanya’da hep 6 numarada oynamıştım. Çünkü defansta mücadeleye girmeyi, top kazanmayı, arkadan oyun kurmayı çok severim. O yüzden 6 numara ya da 8 numara diyebilirim. Geçen sene son maçlarda da 6 numara oynamıştım. Iyi maçlar çıkardığımı düşünüyorum. Ama tabi ki orta sahada çok oyuncumuz var. O yüzden kadroya girmemiz için her maçta üstüne koymamız gerekiyor. Ayağı iyi olan bir orta saha oyuncusu olarak neden gol pozisyonlarının içinde seni çok görmüyoruz? Geçen sene 7 asist yapmıştım. Gol attırmayı daha çok severim. 6 numarada oynayınca ilk önce defansı düşünüyorum. Orada ilk görevim gol yemeyi engellemek. Maçta skora ihtiyaç varsa tabi ki ileriye çıkıyoruz. Ama benim sahadaki ilk görevim top çıkarmak, oyunu tutmak, dikine gitmek. İleri uçta özel oyuncularımız var. İşi onlara bırakıyorum. Çorum'a köyüme gittim, 'Neden az şut atıyorsun?' dediler. Ben de 'Memleket havasını aldım artık o şut havasına dönecek' dedim. Bundan sonra daha fazla deneyeceğim..

Hiç yorum yok: